post

Od sametové revoluce, která v roce 1989 svrhla československou komunistickou vládu, se staleté budovy v Praze, klikaté kamenné ulice a hrad na kopci s výhledem na město staly jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Evropě. Praha se během své 1100leté existence stala politickým, kulturním a ekonomickým centrem střední Evropy.

Čím je Praha nejen pro běžce atraktivní?

Město leží na severozápadě České republiky na řece Vltavě a je domovem přibližně 1,26 milionu lidí. Severní a západní stranu Prahy lemuje klikatící se řeka Vltava, která je překlenuta řadou mostů. Mnoho návštěvníků Prahy si nenechá ujít malebnou procházku historickým centrem Starého Města. Další oblasti v centru města, které stojí za to navštívit, jsou okres Josefov (bývalé židovské ghetto), park Letná a Nový Svět, který má výrazný středověký nádech a zahrnuje stavby jako Nová radnice a různé krásné kostely. Kromě pěších turistů láká také Praha čím dál tím víc i běžce. Není tedy divu, že lze vedle turistických prohlídek s průvodcem zažít i běžeckou prohlídku.

Zážitkový běh po Praze

Pro běžce Praha nabízí úžasné příležitosti vidět nejlepší místa a zároveň zůstat v pohybu. Po historických památkách Prahy, podél řeky a v nádherných městských parcích se krásně běhá. Kopec na Pražský hrad je zvláštní lahůdkou.

Běžecké závody v Praze

Běžci, kteří si rádi doběhnou pro cenu, mají na výběr z celé řady závodů pořádaných v české metropoli. Soutěživí, již neradi běhají, mohou ceny získat na https://playamo-online.casino/cz/ a to pěkně z pohodlí domova. Mezi ty nejznámější závody organizované v Praze patří například Zlatá desítka nebo Zlatý maraton Emila Zátopka, pojmenované podle české běžecké legendy.

Běžecké trasy jsou vždy naplánovány tak, aby byly poblíž městské veřejné dopravy. Infrastrukturu veřejné dopravy (PID, Pražská integrovaná doprava) tvoří silně využívaný integrovaný dopravní systém pražského metra (linky A, B a C), pražský tramvajový systém, autobusy i lanovka. Tento pohodlný, bezpečný a spolehlivý systém veřejné dopravy vám pomůže dostat se kamkoli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *