post

Praha nabízí běžcům skvělé trasy, které čekají k probádání. Na své si přijdou všichni – v Praze je možné běhat po historických památkách i lesních cestách. Stačí si vybrat tu správnou trasu. Níže jsou uvedeny nejoblíbenější z pražských běžeckých okruhů po kulturních památkách.

Kulturní trasa s prohlídkou hlavních pražských památek

Začněte svou cestu na stanici metra Malostranská, poblíž Valdštejnské zahrady, která je známá nádhernými sochami. Zahradu navštivte buď na začátku, nebo na konci běhu v závislosti na denní době: zahrada je otevřena v Po-Pá 7.30, So-Ne 10:00 a v zimě (listopad – březen) je uzavřená.

Dále proběhněte kolem budovy Senátu ČR a pokračujte do samého jádra Malé Strany. Na Malé Straně si užijte kostel sv. Mikuláše a malebné uličky přilehlé k zelenému ostrovu Kampa.

Proběhněte slavný Karlův most a vydejte se směrem na Nové Město. Prozkoumejte labyrintové středověké ulice, zejména Františkánskou zahradu a Václavské náměstí. Objevování neznámých chodeb kolem náměstí je zábavné. Další etapa běhu vede kolem historických budov Univerzity Karlovy a věže Staroměstské radnice. Tato věž je známá svými obrovskými astrologickými hodinami. Chcete-li tuto smyčku dokončit, proběhněte kolem hřbitova na Josefově (bývalé židovské ghetto), přejděte zpět přes Vltavu a vraťte se k Valdštejnské zahradě.

Běh na Petřín a Pražský hrad

Tato trasa začíná u slavného Karlova mostu. Projděte branou a pokračujte na Malou Stranu směrem do kopce, dokud se nedostanete k obřímu kostelu sv. Mikuláše. Možná si budete chtít chvilku vydechnout, protože vaší další výzvou je zdlouhavé schodiště nahoru k Pražskému hradu. Strmé schody poskytují po cestě úžasné výhledy a dovedou vás přímo ke vchodu do areálu hradu. Vstupné se neplatí, a proto vám doporučujeme projít si nádherné nádvoří s katedrálou sv. Víta. Poté pokračujte po trase kolem Schwarzenberského paláce, Černínského paláce a Lorety (krásný barokní klášter). Poznámka: běh můžete prodloužit zámeckými zahradami. Jižní zahrady jsou dlouhé 500 metrů.

Další místo na trase je Strahovský klášter. Jeho barokní kostel se tyčí za řadou domů podél ulice. Opusťte klášterní areál a pokračujte do Petřínském parku, odkud je krásný výhled do údolí na město. Celý svah před vámi je zelený park plný vinic a ovocných stromů. Nakonec vyběhněte až na Petřínskou rozhlednu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *