post

Kromě nádherných běžeckých tras po historických památkách v samém srdci Prahy nabízí hlavní město také úchvatné běžecké okruhy napříč městskými parky. Níže naleznete nejzajímavější z nich.

Park Letná

Letná je oázou zeleně uprostřed hlavního města, která nabízí úchvatné výhledy přes řeku Vltavu. Na začátek této trasy se můžete dostat buď tramvají na stanici Korunovační, a nebo u Čechova mostu vyběhnout asi 200 schodů do parku. Letná má krásné rovné cesty, vzrostlé stromy a barevné keře. Park po své délce, která dosahuje asi 1,5 km, paralelně kopíruje řeku, na kterou je z parku krásný výhled.

Vrcholem této trasy je plně funkční pražský metronom, který byl postaven v roce 1991 a nahradil obrovský památník bývalého sovětského vůdce Josefa Stalina, který byl zničen v roce 1962. Velká odměna na konci vašeho běhu může být návštěva pivní zahrady Letná.

Park Stromovka

Stromovka je největší park ve městě a nejoblíbenější park v Praze pro jogging. Stromovka se nachází asi 3 km severně od Starého Města a snadno se k němu dostanete veřejnou dopravou. Park je většinou plochý a má řadu stezek s měkkým terénem, který vašim nohám ulehčí od dlažebních kamenů.

Od tramvajové zastávky Výstaviště Holešovice lze snadno vstoupit do parku. Začněte běžet směrem k jednomu z rybníků. Za ním se nachází další menší rybník a řada dobře udržovaných stezek, které se protínají kolem Maroldova panoramatu. V parku se také nachází Šlechtova restaurace (zkráceně Šlechtovka), kde si můžete dát lehké občerstvení nebo zahnat žízeň. Mimo Šlechtovky se v parku nachází řada dalších bister.

Pokud vás rovina přestane bavit, vyběhnout můžete ke Knihovně Národního muzea nebo si ještě zaběhnout do parku Letná.

Poznámka: Park Stromovka a park Letná jsou od sebe vzdálené 1 km a lze je snadno spojit do krásného delšího běhu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *