post

Kromě mezinárodně známých a uznávaných běžeckých závodů, které hlavní město Praha každoročně hostí, jako je Pražský maraton či půlmaraton, existuje na území české metropole řada dalších neméně zajímavých běžeckých závodů. Níže naleznete podrobnosti o některých z nich.

Běh přes Motolské jamky

Běh přes Motolské jamky je běžecká trailová akce v Praze, která se koná na devítijamkovém golfovém hřišti Golf Clubu Praha, jenž se nachází v areálu Motol v městské části Praha 5 v západní části města.

Akce nabízí závod na 5 km a 10 km. Trasa je nádherná, ale náročná – jedná se o dva a půl kilometrovou smyčku kolem plavebních drah, kde jsou greeny a bunkry. Rozdíl mezi nejnižším a nejvyšším bodem je asi 30 metrů.

Závod přes Motolské jamky se každoročně koná na začátku listopadu.

Kbelská 10

Kbelská 10 je silniční běžecká akce, která se koná každoročně první březnovou sobotu v Praze 9. Tato městská část Prahy se nachází na severovýchodním okraji hlavního města České republiky.

Kbelská 10 je jedna z nejoblíbenějších běžeckých akcí na začátku běžecké sezóny v České republice.

Start a cíl jsou v Kbelích, kde sídlí vojenské Letiště Praha-Kbely.

Mírně zvlněná trasa vede běžce venkovskými oblastmi, kolem krásné přírodní rezervace Vinořský park a třemi různými částmi Prahy (Kbely, Satalice a Vinoř), kde se běžci cítí spíše jako v malém městě nebo na vesnici než v hlavním městě s 1,3 milionu obyvatel.

Kbelská kromě 10 kilometrového závodu také nabízí štafetový běh (6 km + 4 km) a řadu kratších závodů pro děti.

Zimní běh

Závodní série nesoucí název Zimní běh se koná šest sobot v lednu a únoru v šesti z deseti největších českých měst včetně hlavního města Prahy. Všechny trasy vedou účastníky podél řek nebo veřejnými parky a zelenými plochami, které jsou celoročně oblíbené u běžců a in-line bruslařů.

Fun and Run

Výtěžek z tohoto závodu, který je součástí festivalu Prague Pride, je použit na provoz mentorského webu komunity LGBT a House of Light pro klienty HIV +. K dispozici jsou dvě možnosti 5 km a 10 km a také 300 m dlouhý běžecký okruh pro děti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *