post

Praha nabízí řadu krásných běžeckých tras, ze kterých si stačí jen vybrat. Kromě individuálních běžeckých tréninků je v české metropoli možné zúčastnit se organizovaných běžeckých závodů, které se konají na různých místech v závislosti na délce trasy, možnostech organizátorů a pak také preferencích jednotlivých běžců.

Jisté je, že na své si přijdou všichni. Níže jsou uvedeny různé možnosti tras a terénů včetně příkladů konkrétních běžeckých závodů.

Běh přes historické centrum Prahy

Delší závody, jako je Pražský půlmaraton nebo rovnou celý maraton, ve kterých běžci probíhají přes historické jádro Prahy a mají tak možnost obdivovat pražské pamětihodnosti. Městská trasa je vhodná pro běžce, kteří preferují tvrdý povrh a rádi při běhu sledují kulturní scenérii a městskou architekturu.

Honba za výhrou z pohodlí domova

Pro ty, co chtějí zažít adrenalin i radost z výher, aniž by se museli vydávat na běžeckou trať, je tu i jiný způsob – Playamo online, což je online kasino nabízející svým uživatelům zábavu i bez opuštění pohodlí domova.

Běh pražskými parky

Pražské městské parky jsou nádherné a k běhu přímo vybízejí. Vědí to i organizátoři běžeckých závodů, kteří do nich běh často soustřeďují. Například RunCzech běžně pořádá běhy v pražské Stromovce, naopak RunTour se uskutečňuje v parku Ladronka. Běžecké závody často hostí i park Letná nebo Vítkov.

Běh z Prahy do okolí

Pro běžecké závody delší něž 50 km, které se často běží týmově – ve štafetě, jsou vhodnější trasy vedoucí z Prahy do blízkého i vzdálenějšího okolí anebo naopak trasy vedoucí do Prahy. Běžně se tak běhá například štafetová trasa Sněžka-Praha, která má neuvěřitelných 197 km, nebo Praha-Plzeň o délce 100 km.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *