post

V hlavním městě České republiky se každoročně pořádá velké množství nejrůznějších běžeckých závodů od toho novoročního, přes letní až po speciální vánoční závodní běh. V podstatě lze každý týden běžet jiný běžecký závod, nabídka je tedy opravdu široká. Níže naleznete ty nejznámější pražské běžecké závody, kterých se lze zúčastnit v různých částech Prahy během celého roku.

Pražský maraton

Vůbec nejznámější běžeckou akcí je Pražský maraton konaný každoročně v květnu napříč pražskými ulicemi. V rámci tohoto závodu je možné uběhnout maraton (42,2 km) individuálně, nebo štafetový závod (21,1 km + 21,1 km) pro týmy dvou běžců.

48071218511 e9794f4992 k 20201001 203751 20201019 100832 - Nejznámější běžecké závody pořádané v Praze

Trasa začíná a končí na Staroměstském náměstí v samém srdci pražského historického jádra a vede běžce centrem města a po obou březích Vltavy.

Součástí akce je i procházka se psy a nesoutěžní rodinný běh, který se koná v sobotu odpoledne, den před maratonem v parku Stromovka v severní části města.

Pražský půlmaraton

Kromě celého maratonu se každé jaro běží také půlmaraton (21,1 km), který je vhodný pro všechny, kteří se necítí na celý maratonský úsek, ale i tak chtějí obdivovat krásy Prahy, jako Karlův most, Pražský hrad, Národní divadlo nebo Tančící dům.

Běh Běchovice-Praha

Běchovice-Praha je silniční běh na 10 km, který se koná každý rok již od roku 1897, což z něj činí nejstarší nepřetržitou běžeckou akci v Evropě. Závod, který začíná v Praze-Běchovicích ve východní části města, disponuje zvlněnou trasou o přesné délce 10 031 metrů. Cíl závodu je v Praze 3, přibližně čtyři kilometry východně od Starého Města a vstupní limit je 3333 běžců.

Na start v Běchovicích můžete cestovat vlakem do stanice Praha-Běchovice, která je kousek od startu závodu.

Trail Praha

Trail Praha je běh ve více terénech, který se každoročně koná na Petříně, kopci v centru Prahy. Pro účastníky jsou k dispozici dvě možnosti závodu: 5 km (jedno kolo) a 10 km (dvě kola). Kolo zahrnuje asi 160 metrů převýšení.

Závod, který začíná a končí poblíž vrcholu kopce Petřín, je veden smíšeným terénem (asfalt, dláždění, stezky a schody) přes krásné parky, zahrady, lesy a sady.

Trasa prochází různými památkami, jako je Štefánikova hvězdárna, středověká Hladová zeď a impozantní Strahovský klášter. Trasa běhu také nabízí nádherný výhled na Pražský hrad a malebnou malostranskou čtvrť. Závod je součástí Trail Running Cupu, série běhu na více terénech, který se každoročně koná v Česku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.